افشای اولین تصویر رسمی از هیوندای پالیسید

بعدازاینکه هیوندای رسماً نام پالیسید را برای کراس‌اوور پرچم‌دار جدید خود تأیید کرد، حالا اولین تصویر رسمی از آن افشا شده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، پالیسید بر اساس کانسپت گرندمستر شکل گرفته که در ماه ژوئن رونمایی شد؛ بنابراین کراس‌اوور جدید هیوندای در ظاهر شباهت‌هایی با کانسپت مذکور دارد. پالیسید در نمای جلویی همچنین به مدل کوچک‌تر سانتافه هم شباهت دارد اما در این قسمت، شکل کلی چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر دستخوش تغییراتی شده است. ازجملهٔ ویژگی‌های برجستهٔ نمای جانبی این کراس‌اوور سه ردیفه نیز می‌توان به خط کمر صاف و ستون C پهن اشاره کرد؛ بنابراین با توجه به این تصویر، مشخص است که هیوندای تلاش کرده استایل ظاهری پالیسید را از سانتافه متمایز کند.

Hyundai Palisade 1 538x404 - افشای اولین تصویر رسمی از هیوندای پالیسید

هیوندای هم‌زمان با معرفی نسل دوم سانتافه در سال ۲۰۰۶، کراس‌اوور فول سایز وراکروز یا IX55 را هم به‌عنوان مدلی بزرگ‌تر از سانتافه معرفی کرد؛ اما پس خاتمهٔ تولید وراکروز در سال ۲۰۱۲، هیوندای نسخهٔ بزرگ‌تر و سه ردیفه‌ای از نسل سوم سانتافه را با نام گرند سانتافه، به‌عنوان جایگزین وراکروز به بازار عرضه نمود و بدین ترتیب این کراس‌اوور فول سایز از سبد محصولات هیوندای کنار رفت. حال اما سازندهٔ کره‌ای قصد دارد بار دیگر به ترکیب سابق بازگشته و پالیسید را به‌عنوان مدلی مجزا و بزرگ‌تر از سانتافه راهی بازار کند.

1111 - افشای اولین تصویر رسمی از هیوندای پالیسید

طبق اطلاعات اولیه، پالیسید روی پلت‌فرم مشترکی با کراس‌اوور جدید کیا تلوراید ساخته شده است؛ بنابراین انتظار می‌رود این کراس‌اوور فول سایز با پیشرانهٔ V6 و در حالت استاندارد به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه گردد درحالی‌که سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش خواهد بود. هیوندای پالیسید رسماً در نمایشگاه لس‌آنجلس در تاریخ ۲۸ نوامبر رونمایی می‌شود.

Hyundai Palisade 2 538x187 - افشای اولین تصویر رسمی از هیوندای پالیسید