ایسر از هدست واقعیت ترکیبی ویندوزی خود با طراحی ماژولار رونمایی کرد

ایسر در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ که هم‌اکنون در شهر برلین جریان دارد، از هدست واقعیت ترکیبی خود با طراحی ماژولار رونمایی کرد.

امروز ایسر از نسل جدید هدست‌های واقعیت ترکیبی خود در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ رونمایی کرد. این هدست کهAcer OJO 500 نام دارد، از طراحی ماژولاری بهره می‌برد که به‌واسطه‌ی آن، جداکردنِ بخش‌های مختلف دستگاه را امکان‌پذیر می‌کند. طبق گفته‌ی ایسر، این دستگاه برای موزه‌ها و مکان‌هایی توسعه یافته که روزانه از مشتریان زیادی میزبانی می‌کنند.

باتوجه به این موضوع که دستگاه فوق برای استفاده‌ی عموم درنظر گرفته شده، طراحی ماژولار جدایی‌پذیرِ آن، این امکان را فراهم می‌کند تا لنزها و بندِ سر به‌منظور پاکساری، کاملاً جدا شوند. این شرکت هدست OJO 500 را با دو بندِ نرم و سفت عرضه می‌کند که بندِ نرم‌ توسط ماشین لباسشویی قابلِ شستن است.

نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که قسمت جلویی دستگاه که چشم‌ها را می‌پوشاند، قابل کناررفتن است؛ بنابراین برای نگاه به محیط پیرامونِ خود نیازی به برداشتنِ کامل هدست از سرتان نیست. افزون بر این، توسط ویژگی IPD، کاربران می‌توانند فاصله‌ی بین صفحه‌نمایش و چشم‌های خود را تنظیم کنند که مسلماً در تجربه‌ی کاربری اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مبتنی‌بر واقعیت مجازی، تأثیر به‌سزایی خواهد گذاشت.

a98896e2 cf5e 423b b6cf e7923d995528 - ایسر از هدست واقعیت ترکیبی ویندوزی خود با طراحی ماژولار رونمایی کرد

طبق گفته‌ی Acer، به‌لطف استفاده از دو پنل LCD با اندازه‌ی ۲.۸۹ اینچی و وضوح ۱۴۴۰ × ۲۸۸۰، میدان دید به ۱۰۰ درجه افزایش پیدا کرده است.

در حالی که شرکت‌هایی مانند سامسونگ، هدفون‌های اختصاصی خود را به همراه هدست واقعیت ترکیبی عرضه می‌کنند؛ اما ایسر پخش‌کننده‌ای نواری را توسعه داده که به کاربران اجازه‌ی شنیدنِ محتوا بدون استفاده از هدفون را می‌دهد؛ با این حال در صورت تمایل، کاربران می‌توانند از هدفون درونِ جعبه در مواقع مورد نیاز بهره ببرند.

از ماه نوامبر، کاربران آمریکایی و اروپایی می‌تواند هدست OJO 500 را با قیمت ۳۹۹ دلار خریداری کنند.