بنچمارک گوشی گلکسی M2 سامسونگ با تراشه‌ی اکسینوس ۷۸۸۵ منتشر شد

به‌تازگی بنچمارکی از گوشی گلکسی M2 سامسونگ منتشر شده که از بهره‌مندی این گوشی از تراشه اگزینوس ۷۸۸۵ حکایت دارد.

نخستین بنچمارک گلگسی M2، گوشی هوشمند آینده‌ی سامسونگ از سری M، در گیک‌بنچ رؤیت شد. این دستگاه که با کد SM-M205F نام‌گذاری شده، به احتمال زیاد گلکسی M2 خواهد بود.

این گوشی از تراشه‌ی اگزینوس ۷۸۸۵ استفاده می‌کند که در مدل ۲۰۱۸ بعضی از گوشی‌های سری گلکسی A، ازجمله گلکسی A7، نیز به‌کار رفته‌ است. همچنین، این دستگاه از ۳ گیگابایت رم و احتمالا ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره می‌برد. احتمال می‌رود نسخه‌ی دیگری از این گوشی با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی نیز عرضه شود.

7132a80b 321f 4491 a3b9 2d8261e3976b - بنچمارک گوشی گلکسی M2 سامسونگ با تراشه‌ی اکسینوس 7885 منتشر شد

تراشه‌ی به‌کاررفته در این گوشی از آنچه از سری M انتظار داشتیم، قوی‌تر است. این تراشه، سری گلکسی M را یک پله بالاتر از گلکسی On قرار می‌دهد که همان سری J صرفا با فروش آنلاین است. برای مثال، گلکسی J2 Core از تراشه‌ی اگزینوس ۷۵۷۰ با چهار هسته‌ی پردازشی بهره می‌برد و حتی گلکسی J6 پلاس نیز از پردازنده چهارهسته‌ای اسنپ‌دراگون ۴۲۵ استفاده می‌کرد که هر دو در زمره‌ی تراشه‌های رده‌پایین قرار دارند.

اگزینوس ۷۸۸۵ تراشه‌ای ۱۴ نانومتری است که از دو هسته‌ی نسبتاً سریع کورتکس A73 و ۶ هسته‌ی A53 به‌همراه پردازنده‌ی گرافیکی Mali-G71 استفاده می‌کند. باید درنظرگرفت گلکسی M2 دستگاهی پایین‌رده است که از تراشه‌ای میان‌رده بهره‌ می‌برد.