ب‌ام‌و سری ۸ و منهارت

داغ‌ترین عضو خانواده‌ی سری ۸ فعلاً خودروی m850i است و مدل پرچم‌دار M8 نیز در سال آینده عرضه خواهد شد. اگر فکر می‌کنید زندگی کوتاه‌تر از آن چیزی است که منتظر M8 بمانید، یکی از مشهورترین تیونرها یعنی منهارت شاید پاسخگوی نیاز شما باشد. با پروژه‌ی MH8 600 آشنا شوید! این پروژه با یک M850i شروع شده و سپس متخصصان منهارت جادوی خود را بکار برده‌اند تا ظاهر و باطن سری ۸ دگرگون شود.

2019 bmw 8 series coupe m850i manhart - ب‌ام‌و سری 8 و منهارت

این سوپر کوپه‌ی لوکس که لباس مشکی بر تن کرده از نوارهای طلایی‌رنگ برخوردار بوده و به خاطر فنرهای کم ارتفاع H&R به زمین نزدیک‌تر است. رینگ‌های ۲۱ اینچی آلیاژی هم تکمیل کننده‌ی کار هستند.

منهارت خیلی به ظاهر فابریک خودرو دست نزده و تنها تغییر بدنه اضافه شدن اسپویلرهای جلو و عقب ساخته شده از فیبر کربن می‌باشد. در بخش عقب نیز یک مافلر جدید به همراه چهار خروجی بزرگ اگزوز به چشم می‌خورند.

2019 bmw 8 series coupe m850i by manhart - ب‌ام‌و سری 8 و منهارت

اما بخش برجسته‌ی این پروژه پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربو است که بجای قدرت ۵۳۰ اسبی و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری نسخه‌ی استاندارد خروجی ۶۲۱ اسب بخاری و گشتاور ۸۷۰ نیوتون متری دارد. احتمالاً این قدرت کمی بیشتر از خروجی M8 و M8 کامپتیشن خواهد بود.

منهارت چیزی درباره‌ی پرفورمنس پروژه‌ی جدید خود نگفته اما با توجه با افزایش قابل‌توجه قدرت انتظار می‌رود سری ۸ کوپه‌ی منهارت زودتر از ۳٫۶ ثانیه مدل M850i به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد.

احتمالاً در آینده‌ای نزدیک هم شاهد ارتقای مدل دیزلی ب‌ام‌و ۸۴۰d در اروپا خواهیم بود.