راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

نصب و فعال سازی افزونه EDD

در مرحله اول افزونه را از مخزن وردپرس نصب و فعال سازی کنید، وارد پنل پیشخوان وردپرس خود شوید و روی منو افزونه ها> افزودن کلیک کنید و عبارت Easy Digital Downloads را جستجو و نصب کنید. پس از فعالسازی افزونه منو جدیدی به نام downloads مشاهده میکنید.

install edd - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

برای اضافه کردن محصول یا فایل دانلودی باید بر روی سربرگ دانلود ها > افزودن کلیک کنید تا بتوانید کتاب و فایل های فروشی خود را به فروش بگذارید و کسب در آمد کنید.

createing product - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

بعد از کلیک بر روی افزودن صفحه ای مانند تصویر بالا نمایان می شود، عنوان و در صورت نیاز توضیحاتی در مورد محصول خود بنویسید، تا در فروشگاه سایت یا در همان مکانی که می خواهید محصولات را به فروش بگذارید نمایش داده شود.

سپس به پاببن صفحه اسکرول کنید و در متاباکس قیمت های دانلود، مانند تصویر زیر قیمت محصول خود را بنویسید، به علاوه میتوان قیمت های متغیری نیز برای محصولات خود در نظر گرفت.

wordpress file sale plugin learn 3 - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

بعد برای این که بتوانید فایل خود را برای دانلود قرار دهید در قسمت فایل های دانلود فایل های خود را یکی یکی مانند تصویر زیر قرار دهید. نام فایل را نوشته و نوع محصول را روی پیش‌فرض و قیمت فایل را در صورت داشتن چندین قیمت متغیر انتخاب و مشخص کنید.

wordpress file sale plugin learn 4 - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

و در آخرین گام می‌توانید یک تصویر برای فایل دانلودی خود در متاباکس دانلود image قرار دهید.

download image - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

موارد بیشتری از قبیل دسته ها و برچسب ها و محدودیت گذاشتن برای دانلود فایل و نصب افزونه های اضافی را هم میتوانید به فروشگاه خود اضافه کنید. بعد از این که فایل های خود را آپلود کردید بر روی انتشار کلیک کنید تا محصول شما در سایت ثبت شود و حالا موقع قرار دادن آن در یکی از صفحه های وب سایت شماست که باید به قسمت  همه‌ی دانلودها رفته و شورت کدها را کپی و در صفحه محصول جایگذاری کنید. بعد از قرار دادن کد در صفحه می توانید لینک خرید محصول تان را در همان صفحه ببینید.

تنظیمات و پیکربندی افزونه EDD

حال نوبت به پیکربندی افزونه می رسد، در این مرحله روی دانلود ها> پیکربندی کلیک کنید، تنظیمات افزونه در این بخش صورت می پذیرد. در تب عمومی محل فروشگاه را تعیین کنید و کشور و استان مورد نظر را انتخاب کنید.

choise country - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

سپس به تب عمومی> واحد ارزی بروید و واحد ارز فروشگاه وب سایت خود همانند زیر انتخاب و ذخیره کنید.

select curency - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

در بخش درگاه‌های پرداخت سه درگاه پرداخت وجود دارد که در حالت پیش فرض درگاه پرداخت پی پال استاندارد انتخاب شده است و کاربران شما میتوانند از طریق درگاه پرداختی که انتخاب کرده‌اید مبلغ خرید فایل دانلودی خود را پرداخت کنند.

select payment - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

برای استفاده از درگاه پرداخت پی پال و آمازون باید وارد وب سایتشان شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید همچنین میتوانید درگاه های پرداختی که در سایت قرار داده ایم را دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید که تنها یک یا دو درگاه پرداخت را فعال کنید تا مشتری در پرداخت دچار اشتباه نشود. به علاوه برای کار با پی پال تنها به ایمیلی که با آن حساب کاربری ایجاد کردید نیاز دارید.

در تب ایمیل میتوانید قالب ایمیل و لوگو و نام و ایمیل فرستنده را وارد و مشخص کنید. در این صورت یک رسید خرید همراه با لینک دانلود فایل خریداری شده به صورت خودکار پس از تکمیل خرید برای مشتری ارسال میشود.

setting email - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

همچنین میتوان یک اطلاعیه مبنی بر خرید انجام شده برای مدیر فروشگاه ارسال کرد. پس اگر بخواهید برای هر فروش ایمیل دریافت کنید، فقط آدرس ایمیل خود را در باکس ایمیل فروشندگان در پایین این صفحه  مانند تصویر زیر قرار دهید.

enter email - راه اندازی سایت فروش فایل با EDD

در تب بعدی میتوانید به دکمه های خرید و پرداخت فایل ها استایل دهید. و همچنین رنگ پیش فرضی برای دکمه تعیین کنید. در تب مالیات اگر ملزم به پرداخت مالیات بودید این بخش را تکمیل کنید. و در آخر اگر قصد دارید تمام فایل های دانلودی پس از حذف افزونه EDD حذف شود تیک پاک‌کردن داده‌ها هنگام پاک‌کردن را در تب متفرقه بزنید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. اکنون تنظیمات EDD به پایان رسید.