پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن ۶۰۰LT

هایپرکار ۱۰۳۶ اسب بخاری مک لارن اسپیدتیل توجه همگان را به خود جلب کرده که البته باید هم این‌طور باشد چراکه شاهکار جدید بریتانیایی‌ها از قیمتی سر به فلک کشیده و پرفورمنسی خارق‌العاده برخوردار است. ما بی‌صبرانه منتظر بررسی این خودرو هستیم اما فعلاً تا آن زمان می‌توانیم با خودرویی کاملاً جذاب با نام ۶۰۰LT سر کنیم.

9 09 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

نشان لانگ تیل مک لارن خاص فوق‌العاده‌ترین محصولات این برند بوده و این مدل جدید نیز دنباله‌روی ۶۷۵LT بوده است. اگرچه آن خودرو نسخه‌ی اسپورت تر از ۶۵۰S بوده اما ۶۰۰LT بر پایه‌ی مدل کوچک‌تر ۵۷۰S ساخته شده و در بالاترین سطح محصولات سری اسپورت مک لارن قرار گرفته است.

8 08 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

نام خودرو نشان دهنده‌ی افزایش قدرتی است که تنها بخشی از پکیج در نظر گرفته توسط بریتانیایی‌ها می‌باشد. این خودرو از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۳٫۸ لیتری سود می‌برد که خروجی آن ۲۰ اسب بخار بیشتر از ۵۷۰S بوده و هم‌اکنون به عدد ۵۹۲ اسب بخار رسیده است. همچنین برخی بازنگری‌های طراحی به منظور گیراتر شدن ۶۰۰LT صورت گرفته است هرچند خیلی نمی‌توان این تغییرات را چشمگیر دانست. اصلی‌ترین ریزه‌کاری‌های جدید بدنه سقف فیبر کربنی، بال عقب ثابت، اسپویلر جلو و دیفیوزر عقب می‌باشد.

6 06 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

نصب این قطعات به معنی افزایش ۱۰۰ کیلوگرمی نیروی رو به پایین (داون فورس) در سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است که باعث می‌شود شما فکر کنید مک لارن از مشتریان انتظار انجام چه‌کارهایی را دارد! اما بهبودهای ۶۰۰LT تنها به همین‌جا ختم نمی‌شود چراکه لاستیک‌های مخصوص پیرلی تروفئو R، ترمزهای قوی‌تر و تنظیمات متفاوت سیستم تعلیق باعث می‌شوند این خودرو تمرکز بیشتری در پیست داشته باشد. وزن این خودرو نسبت به ۵۷۰S حدود ۱۰۰ کیلوگرم کاهش یافته و این امر باعث شده ترکیب کاهش وزن و افزایش قدرت بیشتر به چشم آید؛ اما یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های مک لارن ۵۷۰S چگونگی عملکرد آن در جاده‌های بریتانیا بوده است. آیا ۶۰۰LT اسپورت تر می‌تواند از نظر هیجان سواری در جاده با برادر کم‌توان‌تر خود برابری کند؟

درست از زمانی که روی صندلی‌های سطلی عمیق می‌نشینید، هیچ شکی درباره اسپورت تر بودن ۶۰۰LT به خود راه نخواهید داد. کابین خودرو کوچک‌تر بوده اما برخی تجهیزات همچون سیستم تهویه مطبوع، ناوبری و حتی رادیو را از دست داده است. این تجهیزات با پرداخت مبلغ بیشتر ارائه می‌شوند.

پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۶۰۰LT کمی هدفمندتر از پیشرانه‌ی ۵۷۰S بوده و در دورهای پایین صدای خشن‌تری تولید می‌کند. پیشرانه هرگز کاراکتر زیادی نداشته و به اندازه‌ی پیشرانه‌ی پورشه ۹۱۱ GT3 جذاب و تودل‌برو احساس نمی‌شود. پیشرانه‌ی مک لارن غرغر نکرده و آواز هم نمی‌خواند اما بالا رفتن دورش به معنی صدای بیشتر و خشن‌تر خواهد بود.

4 04 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

البته صدای پیشرانه تأثیر ذهنی زیادی داشته و شاید همین صدا باعث شود شما درباره‌ی خرید ۶۰۰LT دوباره فکر کنید. همه‌چیز غیر از صدای تولیدی عالی است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۹ ثانیه‌ای اکثر نیازهای رانندگان را برطرف کرده اما خب نباید خودتان را برای احساسی شبیه بهت‌زده‌ها آماده کنید.

لاستیک‌های تروفئو R در جاده‌های سرد و خیس چسبندگی زیادی ندارند و فقدان قدرت پیشرانه هم به معنی عصبی بودن خودرو در این‌گونه شرایط است؛ اما زمانی که جاده‌ها خشک و لاستیک‌ها گرم باشند مک لارن تغییر چهره می‌دهد. زمانی که ۶۰۰LT بتواند قدرت را به خوبی روی جاده بیاورد با خودرویی واقعاً سریع طرف خواهیم بود. تعویض‌های دنده‌ی فوق‌العاده گیرا حس خشونت را دوچندان می‌کنند.

10 10 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

سیستم تعلیق تطبیقی این سوپر اسپورت سفت‌تر از برادر خود بوده و در سرعت پایین هم این موضوع را بهتر نشان می‌دهد. سواری خودرو در سرعت‌های پایین اصلاً بدتر از هاچبک های اسپورت نبوده و در سرعت‌های حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌توان راحتی بهتری در مقایسه با برخی سدان های خانوادگی به دست آورد. ۵۷۰S خودروی بهتری برای استفاده‌ی روزمره است اما ۶۰۰LT ارتباط بهتری با جاده برقرار می‌کند.

3 03 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

فرمان مک لارن از جمله بهترین ویژگی‌های این خودرو است. این فرمان کاملاً سربه‌راه بوده و در هنگام عبور از پیچ‌ها تعادل وزنی خوبی برقرار می‌کند. همچنین بازخوردهای زیادی از چرخ‌های جلو به راننده منتقل می‌شود و شما می‌توانید کاملاً خودرو را در جهتی که می‌خواهید فرمان دهید. در کل احساس فوق‌العاده خوبی از گرفتن فرمان در دستان خود خواهید داشت.

مک لارن ۶۰۰LT خودروی اسپورت تری در مقایسه با ۵۷۰S بوده و این را مدیون سیستم تعلیق سفت‌تر، صندلی‌های عقب مسابقه‌ای و ثابت و لیست آپشن های ضروری می‌باشد؛ اما این‌ها چندان مهم نیستند. ۶۰۰LT با پرفورمنس برجسته و حتی سواری درگیر کننده تر و هیجان‌انگیزتر خودنمایی می‌کند.

2 02 5 538x358 - پادشاه ووکینگ! همراه با مک لارن 600LT

مشخصات مک لارن ۶۰۰LT

  • قیمت: ۱۸۵۵۰۰ پوند
  • پیشرانه: ۸ سیلندر ۳٫۸ لیتری توربو
  • قدرت/گشتاور: ۵۹۲ اسب بخار/۶۲۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۲٫۹ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۳۲۸ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: ۱۱٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر